Maturita před námi

Dětství se stává definitivně minulostí. Nastupuješ na školu a ne na obyčejnou základní školu s finální devítkou, nýbrž na víceleté gymnázium. Výhoda kvalitního studia na maloměstě je tím zaručena včetně podpory celé tvé rodiny.

Je duben, a už v květnu maturuješ. Ve studiu jsi byl sice průměrný ale věřil sis, zato tvá historie byla plná průšvihů, morálních dluhů a dokonce osobních nevratných kroků! Sice prázdniny sis užil a i odpočinul od školy, jenže posléze lituješ promarněného času. Všechno jsi totiž vsadil na povinný rodný jazyk a literaturu, který sis dopředu posichroval z jasných důvodů, a tím byl tvůj třídní profesor. Jeho pohled a vypsané náplně červených propisek nad poznámkami z rané puberty zřetelně dopadají na tebe ve formě psychovlny s cílem tě zničit. Profesorův pocit moci a de facto sražení oběti pokud možno až do kolen je tak silný jako hromadný útok kaťuší. Takže je jasné, že o dobrodružství u maturitních zkoušek máš postaráno…

Jdeš do akce jako hrdý mladý muž a vymyslíš nedobytný plán pro svatý týden nebo jistotu dáš na první místo, přetáhneš se s učivem a pak jdeš v klidu spát.